Leśna Lady CIRI z Jeleniego Zdroju

 

lesna lady ciri z jeleniego zdroju

Leśna Lady Ciri z Jeleniego Zdroju

CHAMPION POLSKI

ZWYCIĘZCA KLUBU 2010

ZWYCIĘZCA KLUBU 2012

CACIB – Kielce 2009, Warszawa 2010

res CACIB – Mistrzostwa Polski Poznań 2010

Lok 1, złoto,CAC  Kl. Championów – Wystawa Światowa Salzburg 2012

Tat. A -454
Nr rodowodu: PKR.VI- 12520
HD – A

KPP- III

wys. 46 cm


OPIS:
Ciri – córka Amora z Łowisk Puszczy Bydgoskiej oraz Gappy z Jeleniego Zdroju – to suka o mocnej kości, pięknej głowie i wspaniałym przedpiersiu.
Wpuszczona do zagrody dziczej z pasją szuka zwierza a następnie głośno oszczekuje. Odwołana natychmiast jest przy nodze. Na ścieżce tropowej pracuje konsekwentnie i do końca.
Uwielbiam z nią pracować na ringu. Ciri wystawia się pięknie. Lubi się pokazywać, czego efekty można zauważyć śledząc wyniki wystaw, w których brała udział.
W tym roku ukończyła Championat Polski oraz uzyskała na wystawie międzynarodowej w Kielcach oraz w Warszawie tytuły: CACIB i tym samym rozpoczęła Interchampionat.

Piękna, elegancka, bardzo efektowna w wyrazie, stylowa, doskonała głowa, szyja, górna i dolna linia, front i kątowanie kończyn, doskonale zbalansowana, dobra w ruchu

Sędzia międzynarodowy Małgorzata Wieremiejczyk- Wierzchowska
Wystawa Międzynarodowa w Warszawie, 10 lipca 2010 r.

 
CO MY MOŻEMY O NIEJ POWIEDZIEĆ:
Cirula to miłość od pierwszego wejrzenia. Gdy zobaczyłam ją w hodowli Z Jeleniego Zdroju pokochałam już w pierwszej chwili. Pojawiła się w naszym domu dość szybko po odejściu naszego poprzedniego psa i jakby rozumiejąc sytuację wkradała się w nasze serce powoli i konsekwentnie dając nam i sobie tyle czasu ile potrzebowaliśmy, by w końcu nie móc bez siebie żyć.
Ciri od początku miała trudne zadanie. Mieszkanie w bloku i małe dziecko nie dawało jej zbyt szerokiego pola manewru, jeśli chodzi o wybryki i nieposłuszeństwo.
Od początku spacerowała przy wózku, spędzała całe godziny obok kocyka, na którym raczkował Bruno i na hasło: spokój, dziecko śpi! – milkła i siedziała na swoim posłaniu.
Nieco odbiła sobie to w wieku ucieczek, gdy przeprowadziliśmy się do domu z działką przynosząc w zębach kury sąsiada …….
Ciri szybko się uczy. Jest karna i posłuszna. Jest bardzo zrównoważona a przy tym maksymalnie upierdliwa.
Usposobienie ma niezwykle łagodne, jest otwarta i przyjazna zarówno do ludzi i większości psów …. Ale, gdy tylko ktoś w jakikolwiek sposób zagraża, w jej mniemaniu, Brunowi, nam lub jakiemuś słabszemu psu, potrafi pokazać, kto tu jest szefem i zmienić się w ułamku sekundy nie do poznania …. Ciri załatwia sprawy szybko i raczej bez zbędnych „hałasów”. Konflikty stara się rozwiązywać pokojowo, jednak zmuszona do obrony jest ostra i zawsze wychodzi bez szwanku.
Własnego kota uznaje za stado, obce nie mają wstępu za bramę. Wychowała razem z naszą kotką 7 kociąt. Zagania do boksu konia, gdy jest taka potrzeba. Pomogła wychować Branwen. Gdy mała chciała w nocy siku, Ciri budziła mnie i prowadziła do drzwi !!
Nauczyła Branwen wszystkich komend jak i na przykład tego, że psy nie wchodzą u nas w domu na meble.
Do Bruna ma cierpliwości więcej niż ja a jak bierze się do pracy na farbie robi to z pasją i oddaniem.
Jednym słowem Ciri to wspaniała, mądra a do tego piękna suka. Mamy szczęście, że jest z nami.

lesna lady ciri z jeleniego zdroju

Dokumenty do pobrania: